Úvodní stránka » Články » Dobrá rodina nabízí doprovázení všem pěstounům

Dobrá rodina nabízí doprovázení všem pěstounům

Doprovázení

Na základě pověření Magistrátu hl.m. Prahy k sociálně-právní ochraně dětí uzavíráme s pěstounskými rodinami dohody o výkonu pěstounské péče. Na základě těchto dohod provázíme a podporujeme pěstouny, jejich rodinné příslušníky i děti v pěstounské péči.

V době přípravy pomůžeme připravit uzavření dohody o výkonu pěstounské péče, zkontaktujeme Váš OSPOD, poradíme, jak projít celým procesem přípravy, zprostředkujeme kontakt s pěstouny, kteří s Vámi mohou sdílet své zkušenosti.

Jak pomáháme Vám, pěstounům

  • S námi získáte svého klíčového osobního pracovníka = tedy důstojný a partnerský přístup.
  • Společně vytvoříme nabídku služeb Vám „šitých na míru“ – volíte a vybíráte si jakou formou a kde službu využijete, jsme otevřeni spolupráci s dalšími subjekty, tak aby výsledná podpora a pomoc měly smysl.
  • Poskytneme Vám pomoc při uplatňování Vašich práv i naplňování zákonných povinností.
  • Působíme v celé ČR prostřednictvím síťě našich regionálních pracovníků.

Budeme s vámi vždy, když to budete potřebovat. Pomůžeme vám při naplňování role náhradního rodiče. Rádi podpoříme nejen vás, ale také vaše ostatní rodinné příslušníky a vaše děti. Stojíme na Vaší straně. Nechceme dohlížet, chceme Vás doprovázet.

Jak pomáháme Vám, úřadům

Spoluprací s námi získáte:

  • posílení o kvalifikovaného pracovníka pro náhradní rodinnou péči přímo ve Vaší lokalitě
  • organizaci, která Vám bude partnerem pro zajištění péče pro pěstounskou rodinu
  • odlehčení od realizace nabídky služeb jak zákonem stanovených, tak i služeb nezbytných pro komplexní podporu a pomoc rodinám

Stěžejní myšlenkou naší práce je fakt, že péče o opuštěné děti začíná péčí o pěstouny. Tato idea pomoci a podpory náhradním rodinám, které poskytnou domov opuštěným dětem, se prolíná do všech oblastí poskytování komplexní podpory pěstounským rodinám.

Kontaktujte nás

Bc. Martina Loutná
řízení služby doprovázení pěstounských rodin v rámci ČR / koordinátorka regionálních pracovníků
telefon: +420 773 083 117
e-mail: martina.loutna@dobrarodina.cz

Potřebujete-li kontakt na naše sociální / regionální pracovníky, kontaktujte prosím naši koordinátorku, ráda Vám potřebné informace poskytne.