Úvodní stránka » Mapování průběhu PPPD » Úvodní stránka mapování

Mapování průběhu PPPD

Ilustrativní obrázek grafuProtože je nedostatek informací o tom, jak pěstounská péče na přechodnou dobu funguje, rozhodli jsme se začít s mapováním toho, odkud se do PPPD dostávají děti, proč se o ně rodiče nestarají, jak dlouho v PPPD pobývají, jak to zvládají pěstouni, kdo jim pomáhá apod., aby se informace nevytratily.

Tímto zveme všechny pěstouny PPPD, aby se k mapování připojili. Výsledky budou zajímavé pro úvahy, jak dále PPPD nastavit, ale také pro pochopení, v čem je PPPD přínosnou v rámci sociálně-právní ochrany dětí. Pokud jste pěstouny PPPD a měli byste chuť se do mapování zapojit, kontaktujte koordinátorku mapování PPPD Radku Švecovou: radka.svecova@pspp.cz.

Podívejte se na výsledky 1. vlny mapování PPPD, která proběhla od počátků PPPD do konce roku 2015 a jsou v ní zahrnuty kazuistiky 250 dětí, které prošly PPPD.

Od ledna 2016 jsme spustili novou vlnu mapování. Na základě zkušeností byly upraveny formuláře. Již nyní je zde zahrnuto více než 50 dalších kazuistik. Podívejte se průběžné výsledky 2. vlny mapování PPPD.