Úvodní stránka » Články » První český překlad knihy Budování citového pouta od D. Hughese

První český překlad knihy Budování citového pouta od D. Hughese je tu!

Kniha D. Hughese

Jak reagovat na některé specifické projevy chování dětí? Tentokrát bychom vás chtěli upozornit na jednu knižní novinku s tématem pomoci dětem, které prožily vývojové trauma díky tomu, že první měsíce svého života strávily v ústavní péči, nebo byly odebrány z rodin z důvodu zanedbávání, týrání či zneužívání.

V těchto dnech právě vychází první český překlad knihy Budování citového pouta od amerického terapeuta Daniela A. Hughese (více informací o tomto terapeutovi najdete níže). Doporučujeme ji všem, kteří působí v oblasti péče o ohrožené děti.

Pokud o knihu máte zájem, objednat ji můžete zde.

Daniel A. Hughes je významným představitelem terapie založené na teorii attachmentu. Pracuje jako klinický psycholog v jižním Portlandu ve státě Maine. Vyvinul a dále rozvíjí Dyadickou vývojovou psychoterapii (DDP), která se zabývá péčí o děti, které byly vystaveny zanedbávání a týrání a u kterých se opakovaně objevují problémy spojené s nedostatečnou citovou vazbou a citovým traumatem. Péče je dětem poskytována v rodinném prostředí. Tento způsob péče o děti s vážnými problémy se postupně stal obecným modelem rodinné péče o děti. Daniel Hughes už více než 40 let pomáhá dětem a mladistvým naplňovat vlastní potenciál a najít spojení s ostatními lidmi, kteří je provázejí.