Úvodní stránka » Příběhy dětí, které prošly PPPD » Chtěli být babičkou a dědečkem...

Chtěli být babičkou a dědečkem...

Prarodiče pěstounyNa jaře se ozval přítel této maminky sociální pracovnici. Maminka dvou dětí, se kterou žil, se již několik týdnů neukázala a on péči nezvládal. On i maminka dětí byli závislí na drogách. Děti byly umístěny do ZDVOP. Když se to dozvěděli jejich babička s dědečkem, hned si dojeli děti převzít.

Dovedete si to představit? Plánujete si klidný důchod a najednou zjistíte, že máte dovést možná až do dospělosti svoje vnoučata?

Byl to najednou velký hukot - dvě malé děti zvládnout v celodenní péči. Už tak nelehký úkol. Děti měly opožděný vývoj, byly ze všeho překvapené, protože dosavadní péče byla nedostatečná. Jenže mezitím se maminka objevila v jedné porodnici a porodila další Holčičku.

Babička s dědečkem si na další miminko netroufali. Instikt je vedl k tomu, že si u nich předchozí dvě děti musí zvyknout alespoň několik měsíců. Příchod dalšího dítěte by těžko zvládali jak prarodiče, tak děti, o které se před pár týdny začali starat. Proto sociální pracovnice dala návrh na umístění dětí do naší rodiny. Babička s dědečkem chodili na návštěvy, seznamovali postupně s Holčičkou i její sourozence. Párkrát se objevila maminka, ale většinou hned druhý den zase zmizela neznámo kam. Aby prarodiče zvládli převzít Holčičku do péče k ostatním dětem, rozhodli se, že musí zůstat doma oba. To se po třech měsících podařilo vyjednat, takže hned začali vše chystat. Naštěstí nemají prarodiče finanční problémy. Holčička už je u nich. Sourozenci jsou spolu. Babička s dědečkem se stali pěstouny, takže mají pomoc doprovázející organizace.