Úvodní stránka » Články » Jaké kurzy a semináře nabízí Dobrá rodina do prázdnin?

Miminko Dobré rodinyJaké kurzy a semináře nabízí Dobrá rodina do prázdnin?

Dobrá rodina nemyslí jen na pěstouny, ale i na jejich nejbližší. Proto připravujeme ještě do prázdnin několik setkání. Budeme rádi, když o nich budete zároveň informovat všechny, kterých se to týká, případně jim doporučíte, aby se přihlásili k odběru novinek v oblasti RPP.

 

 

JuniorklubJuniorKlub Dobré rodiny

Prvním setkáním je JuniorKlub Dobré rodiny, který se bude konat v sobotu 25. května 2013 a je určen dospívajícím dětem rodin, které poskytují PPPD. Jak se přežít reakce okolí na to, že poskytujeme PPPD? Proč se vůbec naši rozhodli poskytovat PPPD? Jsme sourozenci na přechodnou dobu? Společně se pokusíme odpovědět na tyto i další otázky. Přihlašovat se můžete zde.

Jak se žije s pěstouny?

Jak se žije s pěstouny?Druhé setkání má název Jak se žije s pěstouny? Setkání připravujeme na pondělí 10. června v podvečer je určeno širší rodině pěstounů PPPD a jejich přátelům, tedy babičkám, dědečkům, tetičkám a strýčkům na přechodnou dobu, kamarádům, sousedům a dalším blízkým pěstounů PPPD, kteří by se o PPPD chtěli dozvědět víc či kteří by chtěli dostat odpovědi na svoje otázky a mohli vyjádřit svoje pochybnosti spojené s poskytováním PPPD. Jde vůbec mít rád a přitom nevlastnit? Jak odpovídat na dotazy okolí "Co si to ti vaši mladí vymysleli? Jsem babička, dědeček, tetička či strýček na přechodnou dobu? Mohu hlídat dítě, které je v pěstounské péči na přechodnou dobu? Co pěstouni můžou a nemůžou? Čím pěstounům pomáhám? Co je to respitní péče? Společně se pokusíme odpovědět na tyto i další otázky. Přihlašovat se můžete zde.

Seminářf

Seminář o rané pěstounské péči

Třetí setkání, na které se můžete přihlašovat, je otevřený seminář o rané pěstounské péči, který se bude konat v sobotu 15. června. Je sice určen především rodinám, které o poskytování RPP uvažují, ale přihlásit se mohou všichni, kdo se o rané pěstounské péči chtějí dozvědět víc, kdo chtějí např. porozumět tomu, proč může být raná pěstounská péče prospěšná pro ohrožené děti, jak vypadá běžný den rodiny, která RPP poskytuje. Seminář poskytuje dostatečný prostor pro individuální dotazy všech účastníků, protože maximální počet účastníků je cca 16 osob. Přihlašovat se můžete zde.

Logo MPSV

Akreditovaný kurz pro sociální pracovníky

Rádi bychom Vás také upozornili, že je vypsaný nový termínu akreditovaného kurzu pro sociální pracovníky RPP v praxi na pondělí 24. června. Kurz se bude konat v Praze. Kromě sociálních pracovníků je kurz určen i pracovníkům v sociálních službách. Účastníci obdrží potvrzení o absolvování akreditovaného vzdělávání. Kurz shrnuje dosavadní praktické zkušenosti s poskytováním RPP různých rodin, které se již RPP věnují. Přihlašovat se můžete zde.