Úvodní stránka » Články » Krásný přechod do roku 2014 všem příznivcům RPP

Logo RPPRádi bychom Vám všem popřáli krásný vstup do roku 2014!

Máme za sebou první rok fungování novely o sociálně-právní ochraně dětí. Podle našich inforamcí a zkušeností změna umožnila široký rozvoj pěstounské péče na přechodnou dobu. V tuto chvíli je v ČR již kolem 110 rodin, které poskytují tento typ péče. Další desítky rodin jsou v přípravách. Každou rodinou projde ročně několik dětí, tudíž již teď několik stovek dětí ročně nemusí vůbec projít zkušeností ústavní péče. 

Děkujeme Vám všem, že jste svým zájmem o tuto problematiku pomohli rozšíření myšlenky RPP. Děkujeme všem, kteří finančně podpořili toto úsilí. Děkujeme i kritikům pěstounské péče, kteří svým přístupem inspirují k ještě kvalitnějšímu poskytování péče.


Práce však neskončila. Začne platit nový občanský zákoník, se kterým se budeme muset také popasovat. Je potřeba sbírat zkušenosti, informovat příslušné instituce o tom, co řeší pěstouni v praxi za problémy, co dětem zkrátí období právní nejistoty;vzdělávat pěstouny, sociální pracovníky i další odborníky v této oblasti. Je třeba pracovat na tom, aby pěstouni mohli čerpat ze zkušeností ostatních pěstounů a pracovníků. Je potřeba pracovat na vytváření a udržení vysokého standartu práce pěstounů RPP a doprovázejících subjektů. Je třeba zaměřit se na přípravu a výběr pěstounů. Zdá se, že zájemců o poskytování PPPD je dostatek.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s ranou pěstounskou péčí a s pěstounskou péčí na přechodnou dobu vůbec? Pište nám na info@rpp.cz

Budeme rádi, když Vaše podpora bude pokračovat i roce 2014! Ať se Vám podaří do dalšího roku vykročit tou správnou nohou!