Úvodní stránka » PPPD v médiích » Reader's Digest převzal rozhovor z Respektu

Reader's Digest převzal rozhovor z Respektu

S potěšením jsme přijali informaci, že se rozhovor "Čekáme, až zazvoní telefon", který vyšel v Respektu, rozhodl převzít do svého 6. letošního vydání i mezinárodní časopis Reader's Digest. A ještě více nás těší, že důležitost Rané pěstounské péče zazněla i v Editorialu šéfredaktorky časopisu paní Renaty Červenkové. Úvod editorialu si dovolujeme pro jeho podnětnost citovat:

Editorial

"Milí čtenáři,

ráda bych vás dnes upozornila hned na dva nebývalé články, oba o dětech. Rozhovor s manželi Hláskovými Čekáme, až zazvoní telefon přetiskujeme z Respektu. Rodičům dvou školaček vadilo to, co každému v naší redakci: že miminka v Česku zůstávají v kojeneckých ústavech zbytečně dlouho, dílem kvůli nesmyslným zákonům, dílem kvůli těm úředníkům ze „sociálky“, kteří při své citlivé práci nepoužívají ani srdce, ani rozum. Škody napáchané na dětské duši v prvním stadiu života jsou ale nenapravitelné.

Hláskovi se stali prvními pěstouny, kteří si tu vzali do péče přímo z porodnice novorozeně určené k osvojení s tím, že mu doma dají co nejlepší péči a pak je předají jeho definitivní rodině. I vy byste měli vědět, že to jde a proč je to dobré. Dejte prosím tento článek přečíst i svým sousedům, přátelům, kolegům. Třeba se další Hláskovi najdou právě mezi nimi. Je jich u nás zatraceně třeba..."

Paní šéfredaktorce tímto velice děkujeme za slova podpory Rané pěstounské péči a těšíme se na případnou spolupráci.

Článek v Reader's Digest