Úvodní stránka » Reference na semináře k PPPD

Ohlasy účastníků semináře k PPPD 

Ze všech absolvovaných příprav na pěstounství mi Váš kurz dal nejvíce odpovědí na mé otázky a nejvíce podnětů k zamyšlení.

Výborné bylo především, že seminář vedli lidé, kteří měli spoustu zkušenosotí a tudíž je mohli předávat dále.... zkrátka, že to nebyli pouze "teoretici". :)

Semináře se mi libily oba. Hlavně pro svoji možnost využítí v praxi.

Semináře jsem se zúčasnila v době, kdy jsem se rozhodovala, zda se budu zabývat PPPD. V tomto směru byl obsah přednášek dostačující.

Seminář byl pro nás přínosný velice.Bylo to naše první seznámení s touto tematikou a bylo naprosto dokonalé.Teď jsme teprve ve fázi před podáním žádosti o RPP na obecní úřad ,které chceme podat po Novém roce a díky semináři víme jak se v jakých situacích zachovat. Nebýt zkušenostní,které jsme na semináři získali,tak bychom byli často bezradní,jak jednat,jak argumentovat atd.Moc děkujeme.

Velmi emotivní zážitek, po kterém si člověk klade spoustu vnitřních emotivních otázek. Hledání odpovědí je už na každém samém. Jako první setkání s RPP vhodné a přesvědčivé.

Příjemné setkání s příjemnými lidmi, kteří vědí o čem mluví, protože to tzv .žijí. Sama se pohybuji v podobné branži, tak jsem chtěla slyšet jejich názory a nezklamali mě :-).

Seminář se mi moc líbil. Zajímala jsem se o dočasnou pěstounskou péči a tento seminář mi zodpověděl všechny otázky, které jsem se chtěla dozvědět.
Také mě utvrdil v mém přesvědčení, že děti patří do rodin, a že toto je to co by mě bavilo a naplňovalo.

Seminář byl zajímavý, líbilo se mi, že se sešla skupina lidí z různých oborů.

Seminář jsem navštívila, protože jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a doplnit si nějaké mezery. Mé očekávání předčil, spoustu věcí jsem si ujasnila a umožnilo mi to dívat se na celou problematiku z více úhlů pohledu.

Jako všechny semináře pořádané Dobrou rodinou byl k věci. Na každou otázku byla podána jasná odpověď. Dobrá rodina má vše důkladně zpracované a zejména má ze všech největší praxi, což je pro každého začínajícího pěstouna na přechodnou dobu nesmírně přínosné a uklidňující. Obdivuji její lidský, citlivý přístup i k takovým účastníkům, se kterými bych třeba já osobně neměla trpělivost. Rozhodně se těším na další akce.

Díky jednodennímu semináři jsme si ujasnili vlastní pohnutky a postoje. Zároveň jsme se také dozvěděli základní informace o našich možnostech a právech. Ale především jsme si naplno uvědomili nenahraditelnost rané přechodné pěstounské péče pro budoucí vývoj dítěte.To vše nám velmi pomohlo v našem rozhodování, zda se touto cestou vydat.

Seminář byl pro mne velkým přínosem, myslím, že oba lektoři byli velmi komunikativní, informace byli podávány ze všech možných úhlů . Odcházela jsem nabitá velmi pozitivní energií, a jestě jednou děkuji.

Seminář byl cenný tím, že o problematice pojednal věcně a otevřeně, získali jsme dostatek informací pro to. abychom se přihlásili jako pěstouni.

Ujistila jsem se v tom, že mě toto téma opravdu zajímá a láká, ale že musím ještě počkat, než mi odrostou vlastní děti. Seminář nastiňuje reálný obraz toho, co člověka, který chce provozovat PPPD, čeká. Nejvíce oceňuji sdílení vlastních zkušeností.

Tento seminář byl pro mne odrazovým můstkem na cestě k pěstounské péči,abych si uvědomila,zda na tuto činnost psychicky mám a budu ji zvládat.Příběhy lidí,kteří tuto "práci" již vykovávají,jejich nadšení a uspokojení z této činnosti mě utvrdili,že jsem si vybrala správně.Dozvěděla jsem se zde,vše důležité,co je třeba vědět a uvědomit si,než se člověk k tomuto kroku rozhodne.

Seminář byl pro mne zajímavým praktickým úvodem do PPPD. Získala jsem ucelené informace, z kterých čerpám v součané době při péči o miminko. Inspirovala jsem se, jak zpracovávat deníček pro dítě atd.

Protože jsem byla nadšená ze semináře z března 2013, přihlásila jsem se ještě jednou spolu s manželem, aby i on měl možnost čerpat informace přímo u zdroje.

I přesto, že nejsem pěstounka, tak pro mně byl seminář velmi přínosný. Podívala jsem se na problematiku náhradní rodinné péče z jiného úhlu pohledu a získala jsem užitečné informace např. z hlediska toho, co všechno člověk musí splnit, aby se mohl stát náhradním rodičem.

Seminář splnil mé očekávání v tom, že mi pomohl udělat si reálnou představu o RPP. Děkuji. V současní době zvažuji své možnosti a motivy, pustit se do této smysluplné a krásné práce. Mám zájem o další semináře a doprovázení. Děkuji za Vaši práci.

Možnost sdílení zajímavých informací s ostatními. Po účasti na tomto semináři jsme se definitivně rozhodli pro podání žádosti o zařazení mezi pěstouny v RPP. Určitě bychom tento seminář doporučili i všem pracovníkům OSPOD.

Seminář hodnotím velmi kladně. Dozvěděl jsem se vše potřebné. V současné době máme podanou žádost o PPPD.

Výborně podaný přehled nejdůležitějších věcí ohledně PPPD s možností dotazů.

Seminář mě velice oslovil, především tím, že přednášející mluvili o přímých zkušenostech z praxe, které mají zároveň zakotvené v psychologických a dalších znalostech o dětech. Přišla jsem na seminář především proto, abych si udělala celkový obrázek o pěstounské péči na přechodnou dobu, tento účel splnil seminář naprosto skvěle, kromě toho mi otevřel další oblasti a otázky, které by mě nikdy nenapadly. Ráda bych se zúčastnila pokračování.

Seminář byl velice zajímavý, člověk si ani neuvědomuje kolik věcí do sebe musí zapadnout, aby příběh dostal požadovaný směr....

Zajímavý seminář, který mi otevřel dveře směrem, kterým bych se do budoucna chtěla vydat.

Seminář se mi líbil, protože jeho lektoři mluvili z osobní zkušenosti, dále pak
se hovořilo i o negativních věcech, které mohou přijít a na které je třeba se připravovat. Aby noví zájemci o rpp nejednali jen pod vlivem emocí, ale také s rozumem. Můj celkový dojem je velmi dobrý, seminář mi pomohl se rozhodnout.