Úvodní stránka » Články » Setkání pro zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu

Setkání pro zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu

I když je už rodin, které poskytují pěstounskou péči na přechodnou dobu, v republice už přes 720, pořád to není dost. Zjišťujeme totiž, že ti, kteří začínali, si už potřebují odpočinout, a tak mají zažádáno o tzv. přerušení PPPD. Některé kraje nemají občas ani jednu volnou rodinu. Proto spouštíme novou kampaň, abychom oslovili nové zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu.

Můžete se sice setkat s tím, že vám v některých regionech budou říkat, že už je pěstounů dost, ale protože pečlivě sledujeme vývoj PPPD, vidíme právě to, že pokud si včas kraje nepřipraví další pěstouny, mohou se dostat do situace, kdy najednou nebudou mít volné rodiny k dispozici. 

Rádi bychom vás ale seznámili s tím, co pěstounská péče na přechodnou dobu obnáší, protože je to velmi specifické povolání. Srdečně vás zveme na setkání, kde se dozvíte spoustu informací o PPPD.

Pěstounská péče na přechodnou dobu  zblízka
aneb Vše o pěstounské péči na přechodnou dobu, a to především pro zájemce o PPPD
Čím více otázek si přinesete, tím více odpovědí dostanete.
Přihlásit se můžete na stránkách organizace Dobrá rodina o.p.s., kde jsou aktuálně vypisované termíny pro seminář Pěstounská péče na přechodnou dobu zblízka.