Úvodní stránka » Články » Setkání pro zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu

Setkání pro zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu

I když je už rodin, které poskytují pěstounskou péči na přechodnou dobu, v republice už přes 720, pořád to není dost. Zjišťujeme totiž, že ti, kteří začínali, si už potřebují odpočinout, a tak mají zažádáno o tzv. přerušení PPPD. Některé kraje nemají občas ani jednu volnou rodinu. Proto spouštíme novou kampaň, abychom oslovili nové zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu.

Můžete se sice setkat s tím, že vám v některých regionech budou říkat, že už je pěstounů dost, ale protože pečlivě sledujeme vývoj PPPD, vidíme právě to, že pokud si včas kraje nepřipraví další pěstouny, mohou se dostat do situace, kdy najednou nebudou mít volné rodiny k dispozici. 

Rádi bychom vás ale seznámili s tím, co pěstounská péče na přechodnou dobu obnáší, protože je to velmi specifické povolání. Srdečně vás zveme na setkání, kde se dozvíte spoustu informací o PPPD.

Pěstounská péče na přechodnou dobu  zblízka
aneb Vše o pěstounské péči na přechodnou dobu, a to především pro zájemce o PPPD
Termín: 16. října 2018 od 16 hod (cca do 19 hod), 3. patro
Lektorka: Alžběta Hlásková
Přemýšlíte, že byste konečně dělali práci, která má opravdový smysl? Nebo chcete získat základní informace o PPPD z pracovních důvodů? Chcete vědět, jaké jsou podmínky pro poskytování pěstounské péče na přechodnou dobu? Chcete se seznámit i s tím, co prožívají pěstouni na přechodnou dobu? Chcete přesněji vědět, jak mohou pomoci svěřeným dětem? Jaké je postavení pěstounů PPPD v systému sociálně-právní ochrany a jak komunikují se sociálními pracovníky?
Lektorkou bude Alžběta Hlásková. Působí jako metodička pro oblast PPPD v Dobré rodině, řeší problémy v PPPD napříč celou republikou. Navíc s ní má i osobní zkušenosti, protože její rodiny prošlo 18 dětí na přechodnou dobu.
Čím více otázek si přinesete, tím více odpovědí dostanete.
Přihlásit se můžete na https://seminare.dobrarodina.cz/homepage/workshops (máme nový přihlašovací systém pro vzdělávání, tak nám zatím odpusťte nedostatky v grafice, řazení apod. Pracujeme na tom, aby bylo co nejdřív všechno v pořádku). Přihlašování už by ale mělo fungovat. Kdybyste měli problém s přihlášením, pište na seminare@dobrarodina.cz.