Úvodní stránka » Články » Změňte to s námi! Pošlete dětem vlaštovku!

Logo Dobrý startCo dnes vláda udělala pro nejmenší ohrožené děti? Nic. Ze svého jednání znovu stáhla schválení Akčního plánu k naplnění Národní strategie ochrany práv dětí na již probíhající (!) období 2016–2020 a také schválení novely o sociálních službách klíčové pro sjednocení služeb.

Změňte to s námi! Pošlete dětem vlaštovku! Připojením se ke kampani Dobrý start můžete dát najevo, že s přístupem vlády nesouhlasíte a že vám osud ohrožených dětí není lhostejný. Už se k nám přidala řada osobností (např. herec Ivan Trojan nebo prof. Pavel Pafko). Podpořit to ale může úplně každý. Jde nám o to ukázat, že všichni vědí, že dítě potřebuje rodinu - hasiči, stavbaři, knihovníci, sestřičky, surfaři, horolezci, zahrádkáři z Kerska... A že by tedy Česká republika konečně měla něco udělat. Jsme už jednou z posledních postkomunistických zemí, které umožňují poslat miminka do ústavu a která nemá sjednocenou péči o ohrožené děti.

Na stránce Dobrý start najdete všechny možnosti podpory:

  1. Stačí se vyfotit (nejlépe v nějakém pracovním či zájmovém týmus obyčejnými (nebo neobyčejnými) papírovými vlaštovkami. Kreativitě se meze nekladou, předem nejsou nastaveny žádné podmínky nebo parametry. Na vlaštovku můžete napsat "Z rodiny doletí dál". Každý si to pojal po svém. Když se kouknete na web http://dobrystart.cz, všechno tam najdete, i možnost odeslat fotku.  
  2. Kromě toho se stačí připojit virtuálním individuálním odesláním vlaštovky - opět najdete tuto možnost, když sjedete webem http://dobrystart.cz k části "Co pro změnu můžete udělat vy právě teď".
  3. A pak doufám, že si to nenecháte pro sebe a budete to šířit mezi svými kamarády, příbuznými a příznivci. 

Dobrý start