Úvodní stránka » Články » Setkání rodin a organizací, které se věnují PPPD 8. 12. 2012

SETKÁNÍ RODIN A ORGANIZACÍ, KTERÉ SE VĚNUJÍ PPPD

8. prosince 2012 od 10 do 15 hod

Dobrá rodina o.p.s., Praha 1, Národní 35

Ručička miminkaRádi bychom vytvořili prostor pro sdílení zkušeností s pěstounskou péčí na přechodnou dobu. První setkání pěstounů PPPD uspořádala společnost Amalthea 3. listopadu 2012 v Chrudimi a bylo podle reakcí velmi užitečné. Tam také vyplynulo, že by o další taková setkání byl zájem. Proto se Dobrá rodina, o.p.s. bude snažit tento prostor tvořit.

První setkání v Praze proběhne v sobotu 8. prosince 2012 od 10 do 15 hod v prostorách společnosti Dobrá rodina (Praha 1, Národní 35).

Je určeno těm, kteří

- již pěstounskou péči na přechodnou dobu poskytují
- jsou zařazeni jako pěstouni vhodní poskytovat PPPD
- se na poskytování PPPD již připravují
- poskytují podpůrné služby pěstounům PPPD, věnují se doprovázení apod.
- mají jako pracovníci OSPOD v náplni práce PPPD

Pokud máte zájem, přihlaste se na e-mail: alzbeta.hlaskova@rpp.cz. Do e-mailu napište svoje kontaktní údaje, zda již máte s PPPD vlastní zkušenost, kolik dětí již vaší péčí prošlo, či zda se teprve na poskytování péče chystáte.

Každý kraj má jiná specifika, každá rodina k tomu přistupuje jedinečným způsobem, každá rodina řeší trochu jiné problémy, každé dítě přináší nové situace. Proto si myslíme, že by bylo dobré mít možnost obohatit ostatní rodiny poskytující PPPD o jiné pohledy a přístupy, informovat se o způsobu řešení jednotlivých situací. Také bychom rádi tyto zkušenosti vždy předali i orgánům, které jsou za jednotlivé oblasti zodpovědné. Snažíme se hledat řešení nejrůznějších situací tak, aby z toho vždy vznikala systémová řešení.

Zároveň budeme rádi, když o tomto setkání řeknete ostatním rodinám ve vašem okolí, které poskytují PPPD.