Úvodní stránka » Příprava na PPPD

Příprava na PPPD

Příprava na PPPDIlustrační foto dítěte

  • Z krajského úřadu Vás vyzvou k psychologickému posouzení a absolvování  přípravy. Pěstouni na přechodnou dobu musí absolvovat 72 hodin přípravy. Vzhledem k obrovské zodpovědnosti pěstouna je to skutečně jen povinný základ. Rozhodně byste si měli pro doplnění vyhledávat další možnosti vzdělávání mimo rámec povinné přípravy.
  • Pokud vyhovíte všem požadavkům a budete zařazeni do evidence jako vhodní pěstouni na přechodnou dobu, nastane čas (ne)trpělivého čekání na to, až se ozve telefon z OSPOD, že je někde dítě, které může vaší služby využít. 
  • V této době byste se už měli začít chystat na jeho příchod, jak po materiální stránce, tak psychicky – od telefonu do převzetí dítěte je pak jen pár dní.

Pohotovost

Co se děje po zařazení do evidence?

Rodina zahajuje období pohotovosti. Další pokračování "seriálu" hltejte zde:

 

 

 

 

Chcete se raději na všechno zeptat osobně těch, kteří se PPPD věnují v praxi?

Máte-li zájem o podrobnější seznámení s tím, co všechno obnáší PPPD, pak postupně navštivte jednotlivé díly třídílného cyklu

Průvodce PPPD: 

které pořádá Dobrá rodina o.p.s., kde můžete získat konkrétní teoretické i praktické informace, seznámit se se zkušenými pěstouny PPPD a prožít přátelské setkání s podobně naladěnými lidmi.