Úvodní stránka » Články » Proběhl první seminář o PPPD se zaměřením na RPP

Proběhl první seminář o PPPD se zaměřením na RPP

V sobotu 25. února 2012 proběhl od 10 do 15 hodin první seminář pro zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu. První část semináře byla věnována pěstounské péči na přechodnou dobu obecně. Druhá část byla zaměřena na Ranou pěstounskou péči. Seminář vedli manželé Hláskovi, kteří již do definitivní rodiny předávají v těchto dnech již páté miminko. Mezi účastníky byli i další pěstouni RPP, kteří již mají v péči první miminko. Dále zde byli pěstouni, kteří poskytují dlouhodobou pěstounskou péči, pracovníci v oblasti NRP a v neziskovém sektoru a žadatelé o Ranou pěstounskou péči.

Velkým tématem se staly předpoklady, které by pěstounská rodina měla splňovat, aby se mohla do RPP pustit. Společně jsme hledali důvody, proč by RPP neměly poskytovat rodiny s malými dětmi. Dále jsme se věnovali průběhu RPP i předávání dítěte.

Pokud Vás to zajímá, podívejte se i Vy na důvody, proč by RPP neměly poskytovat rodiny, kde je nejmladšímu dítěti méně než 7 let.

Všichni účastníci hodnotili seminář jako přínosný. Přiklonili se také k tomu, že by mělo dojít k setkávání rodin poskytujících RPP, které se chystáme organizovat, aby si pěstouni RPP mohli předávat zkušenosti a dále se vzdělávat v oblasti RPP.

Další seminář je připraven na 24. březen 2012 a je již téměř obsazen, protože maximální počet účastníků je 20, aby bylo setkání dostatečně osobní a mohl vzniknout prostor pro zodpovězení individuálních dotazů. Protože je o semináře zájem, bude brzy vypsán termín pro další seminář o PPPD se zaměřením na RPP.