Úvodní stránka » Články » Nová vlna mapování průběhu PPPD

Mapování průběhu PPPD

Ilustrativní obrázek grafuOd ledna 2016 jsme spustili novou vlnu mapování. Na základě zkušeností byly upraveny formuláře. Již nyní je zde zahrnuto více než 50 dalších kazuistik: VÝSLEDKY 2. VLNY MAPOVÁNÍ.

Protože je nedostatek informací o tom, jak pěstounská péče na přechodnou dobu funguje, rozhodli jsme se začít s mapováním toho, odkud se do PPPD dostávají děti, proč se o ně rodiče nestarají, jak dlouho v PPPD pobývají, jak to zvládají pěstouni, kdo jim pomáhá apod., aby se informace nevytratily.

Tímto zveme všechny pěstouny PPPD, aby se k mapování připojili. Výsledky budou zajímavé pro úvahy, jak dále PPPD nastavit, ale také pro pochopení, v čem je PPPD přínosnou v rámci sociálně-právní ochrany dětí. Pokud jste pěstouny PPPD a měli byste chuť se do mapování zapojit, kontaktujte koordinátorku mapování PPPD Radku Švecovou: radka.svecova@dobrarodina.cz.

Podívejte se také na VÝSLEDKY 1. VLNY MAPOVÁNÍ, která proběhla od počátků PPPD do konce roku 2015 a jsou v ní zahrnuty kazuistiky 250 dětí, které prošly PPPD.

 

Ilustrační obrázek